Menu
Internet Promocje
Dla stałych abonentów
- - - - - - -
Komunikaty
Pomoc
Kontakt
- - - - - - -
Mapa zasięgu
Oferta
Internet
Telefonia VoIP
Email
Hosting
12 Grudnia 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Adelajda,
Aleksander, Dagmara,
Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało 20 dni.
Aktualnie jest 2 gości online
Wirusy Drukuj
Jeżeli używacie Państwo systemu Windows wasze komputery są szczególnie narażone na ataki złośliwych wirusów komputerowych. Dzisiejsze wirusy mogą zainfekować wasz komputer, nawet kiedy nic przy nim nie robicie. Wystarczy, że jest włączony i ma połączenie z Internetem. Wirusy rozprzestrzeniając się wykorzystują luki w zabezpieczeniach systemu. Po infekcji wirusa komputer staje się tzw. maszyną ZOMBIE i wtedy sam zaczyna atakować inne komputery w sieci. To powoduje nieraz znaczący wzrost obciążenia sieci i spadek wydajności połączenia z Internetem.

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, aby zabezpieczyć się przed wirusami jest włączenie zapory systemu Windows.

Windows XP,2000

Start -> Panel sterowania -> Połączenia sieciowe -> Połączenie lokalne (lub Połączenie sieci bezprzewodowej) -> Właściwości -> Zaawansowane -> Zapora systemu Windows


Ale kiedy nasz komputer jest już zainfekowany lub gdy uruchamiamy programy z nieznanych źródeł np. ze stron WWW. Najlepiej jest zainstalować program antywirusowy. W internecie jest mnóstwo darmowych programów tego typu. Bardzo popularny jest ostatnio Avast! Home Edition. Jest on zupełnie darmowy, jeżeli chcemy go na użytek domowy. Po ściągnięciu wersji instalacyjnej należy się jeszcze zarejestrować, aby dostać klucz aktywacyjny kliknij tutaj.
< Poprzedni   Następny >
2003 - 2007 Trans-Net. All rights reserved.
design by ::: MG :::
sad.gif